Obavijest o natječaju

OTVOREN JE NATJEČAJ "EUROVISION: EUNICROATIA @HAY FESTIVAL EUROPA28!"

EUNICroatia poziva sve učenike, studente te nastavnike i profesore da se sa svojim učenicima prijave na sudjelovanje u projektu My EuroVision: EUNICroatia @Hay Festival Europa28!

Ovaj edukativni projekt nastavlja se na izdavanje zbornika "Europa 28" koji promiče perspektive europskih žena, autorica, znanstvenica, filozofkinja, umjetnica na temu Europe i njezine budućnosti. Natječaj nudi mladima pedagoški materijal te prostor za razvoj i dijeljenje njihovog viđenja Europske Unije, njezinih izazova, njezine budućnosti i njihove vlastite budućnosti u njezinim okvirima.

Natjecanje se odvija u dvije kategorije:

1. a) studenti – uključuje sve punoljetne studente svih studija u Hrvatskoj
  2. b) učenici – uključuje učenike 7. i 8. razreda osnove škole te učenike 1. i 2. razreda srednje škole u Hrvatskoj

Detalje o natječaju i popratne dokumente možete pronaći ovdje:

My EuroVision natječaj

Pedagoška knjižica:

My EuroVision – EUNICroatia @ Hay Festival Europa28 (5)

My EuroVision: EUNICroatia @Hay Festival Europa28 projekt je mreže EUNICroatia ostvaren u suradnji s: Hay Festival (UK), WOM@ARTS (UK), Festivalom europske kratke priče (HR) i Predstavništvom Europske komisije u Republici Hrvatskoj.

EUNIC – European Union National Institutes for Culture – europska je mreža organizacija i kulturnih instituta zemalja članica Europske Unije. Sastoji se od 36 članica iz 28 europskih zemalja. Članice EUNIC Hrvatske su: Bristish Council, Goethe-Institut Kroatien, Francuski institut u Hrvatskoj, Veleposlanstvo Republike Slovenije u Hrvatskoj, Austrijski kulturni forum, Veleposlanstvo Španjolske u Zagrebu, Instituto Cervantes Zagreb, Wallonie-Bruxelles International, Instituto Camões, Zágrábi Magyar Intézet, Istituto Italiano di Cultura Zagabria te British Council.