Dani talijanistike 2018.

U organizaciji Odjela za talijanistiku Sveučilišta u Zadru od 28. do 30. svibnja 2018. godine održani su Dani talijanistike. Studenti Odjela zajedno s mentorima doc. dr. sc. Anom Bukvić, Danijelom Antić, prof., Karmen Tolić, mag. educ. philol. ital. i Loretom Šimunić, mag. philol. ital. pripremili su program posvećen promicanju talijanskog jezika, književnosti, kulture, namijenjen raznim dobnim skupinama.  Osim radionica za djecu u dječjem vrtiću Zvončić u Poličniku i u Ogranku Gradske knjižnice u Arbanasima, oržane su radionice za učenike u Osnovnoj školi Poličnik - PŠ Visočane i u Hotelijersko-turističkoj i ugostiteljskoj školi u Zadru, a studenti su nudili i pomoć pri učenju talijanskoga jezika u Ogranku Gradske knjižnice na Bilom brigu. Na programu su bile radionice za studente, studentski seminari te filmske projekcije. Ovogodišnji Dani talijanistike zaključeni su veselom Festa finale na kojoj su, nakon dodjele nagrada najuspješnijima i zabavnog studentskog programa, studenti i profesori imali priliku uživati u zajedničkom druženju.