Natječaj za dodjelu stipendija Vlade Republike Italije namijenjenih stranim studentima za akademsku godinu 2022./2023.

Veleposlanstvo Italije obavještava da je Ministarstvo vanjskih poslova i međunarodne suradnje Republike Italije za akademsku godinu 2022./2023. stavilo na raspolaganje stipendije namijenjene stranim studentima s ciljem poticanja međunarodne kulturne suradnje i širenja poznavanja talijanskog jezika, kulture i znanosti. Stipendije u trajanju od 3, 6 ili 9 mjeseci, moći će se koristiti od 1. studenoga 2022. do 31. listopada 2023. godine. Mjesečna rata stipendije iznosi 900 eura.

Stipendiranje je moguće ostvariti isključivo za sljedeće studijske programe: diplomske sveučilišne studije, programe visokog umjetinčkog, glazbenog i plesnog obrazovanja (A.F.A.M.), istraživačke doktorate, projekte „co-tutela“ (istraživanja pri javnim institucijama uz docenta tutora) te napredne tečajeve prvog i drugog stupnja talijanskog jezika. Isključeni su svi studijski programi koji nisu navedeni, jednogodišniji ili dvogodišnji poslijediplomski specijalistički studiji, preddiplomski sveučilišni studiji (uz znimku spomenutih visokoškolskih institucija A.F.A.M.), integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studiji i jednogodišnji specijalistički studiji.

Zahtjevi se podnose isključivo elektroničkim putem, uz prethodnu registraciju, na portalu Study in Italy (https://studyinitaly.esteri.it). Posljednji rok za podnošenje prijava je 9. lipanj 2022 u 14.00 sati (po talijanskom vremenu).

Kriteriji i upute za podnošenje zahtjeva nalaze se u tekstu natječaja, niže dostupnom na talijanskom i engleskom jeziku: