Objavljen zbornik "Letteratura, arte, cultura italiana tra le due sponde dell'Adriatico / Talijanska književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana"

Zbornik Letteratura, arte, cultura italiana tra le due sponde dell'Adriatico / Talijanska književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana, (ur. Luciana Borsetto, Nedjeljka Balić-Nižić, Živko Nižić, Università degli Studi di Padova, Sveučilište u Zadru, 2014.), sadrži radove III. Međunarodnog znanstvenog skupa održanog 9. studenoga 2007. godine u Padovi. Znanstveni skup za proučavanje zajedničkog jadranskog nasljeđa nastaje u sklopu projekta znanstveno-nastavne suradnje između Sveučilišta u Padovi i Sveučilišta u Zadru (odjeli za talijanistiku). Skup su zajednički realizirali Odjel za talijanistiku Sveučilišta u Padovi i Regija Veneto, u suradnji i pod pokroviteljstvom Grada Padove. Osim organizacije zajedničkih godišnjih znanstvenih skupova, naizmjenično u Padovi i Zadru, suradnja se odvija kroz različite oblike, kao što su pozvana predavanja, ciklusi predavanja i susreti, stipendije za stručno i znanstveno usavršavanje i druge znanstveno-nastavne i kulturne aktivnosti. Jedan od najznačajnijih oblika ove uspješne suradnje predstavljaju znanstvena istraživanja iz područja talijanistike, kroatistike, povijesti i povijesti umjetnosti te proučavanje književnih i kulturnih dodira i prožimanja između dviju obala Jadrana. Ovaj Zbornik, kojim se obilježava deseta godišnjica plodne suradnje, vrijedan je zapis novih znanstvenih spoznaja koje su proizvod spomenutih aktivnosti i kao takav predstavlja doprinos proučavanju hrvatsko-talijanskih povijesno-kulturnih i književnih veza.

Zbornik se može koristiti kao dodatna literatura i izvor podataka studentima diplomskih i poslijediplomskih studija, znanstvenicima i stručnjacima iz područja humanističkih znanosti, kao i široj akademskoj javnosti.

Zbornik Letteratura, arte, cultura italiana tra le due sponde dell'Adriatico / Talijanska književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadela po cijeni od 150,00 kuna. Studenti i zaposlenici Sveučilišta u Zadru ostvaruju popust na kupnju.